Karlův Portugal 2015 - Přátelé Pavlova

Červené víno, Modrý Portugal 2015, polosuché, Přátelé Pavlova / Weingut Neustifter
Cena celkem
199 Kč
Vyprodáno
Kód produktu
42
Výrobce
Přátelé Pavlova
Hmotnost
1.5 kg
Popis
Diskuse
Hodnocení

POSLEDNÍCH 6 LAHVÍ

Toto červené víno bylo vyrobeno z odrůdy Modrý portugal za pomoci technologie zvané karbonická macerace. Jméno Karlův portugal získalo po vinaři Karlu Neustifterovi z rakouského Poysdorfu (Weingut Neustifter), který za vznikem tohoto vína pro Přátele Pavlova stojí. Oficiálně je tedy Karlův portugal označen jako víno vyrobené v Rakousku. Přátelé Pavlova však přímo na Pálavě obhospodařují také vlastní vinohrady (například na viniční trati U Božích Muk aj.) a jsou zde společně s Vinařstvím NEPRAŠ & Co. členy ekologického spolku vinařů Collegium Pavloviense, který si zakládá na péči o své vinice v okolí Pavlova v souladu s přírodou.

Za zmínku rozhodně stojí také další z vín od Přátel Pavlova - Müller² 2015, který rovněž najdete v naší nabídce. Právě ten je vyroben z hroznů z pavlovské trati U Božích muk.

Co je to karbonická macerace

Karbonická macerace je jeden z několika přístupů při výrobě červeného vína a je používána převážně k výrobě vín označených jako "mladá vína". Proces karbonické macerace probíhá tak, že celé hrozny modré odrůdy permentují pod tlakem oxidu uhličitého (CO2) uvnitř tlakové nádoby. U karbonické macerace jsou tak díky tlaku a atmosféře oxidu uhličitého v daném prostředí potlačeny mikroorganismy. Kvašení probíhá nemikrobiálně - dochází k vnitrobuněčnému prodýchávání cukrů a kyselin, přičemž vzniká alkohol.

Karbonická macerace dává ve vínu vzniknout výrazným ovocným vůním. Obvykle se karbonická macerace využívá při výrobě vín typu Svatomartinské, Beaujolais nouveau a podobně.

0,0
Bez hodnocení
5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Napsat vlastní recenzi
Máte otázky k produktu?
Zeptejte se v diskusi.
Položit dotaz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Rozumím